מידע שחשוב לדעת

עורך דין לתאונות עבודה בירושלים

הידעתם? נפילה בדרך לעבודה או בדרך חזרה מהעבודה = תאונת עבודה

תאונות רבות מתרחשות בעת העבודה, בדרך אליה או בדרך חזרה ממנה לביתכם. כל הסיטואציות הנ"ל מוכרות כתאונות עבודה על-פי חוק הביטוח הלאומי (נוסח משולב) התשנ"ה 1995 (להלן: "החוק"). הנפגע יוכל, בין היתר, לקבל את ההטבות המגיעות לו מכוחו.

מה צריך לעשות במקרה של תאונת עבודה?

במידה ונפגעתם במקרים אשר תוארו לעיל, עליכם לפנות אל המוסד לביטוח לאומי בתביעה להכרה בתאונה כתאונת עבודה ולתשלום "דמי פגיעה". ההכרה של המוסד לביטוח לאומי בתאונת העבודה הוא שלב קריטי וחשוב ביותר, במיוחד אם בעתיד מצבו הרפואי של הנפגע יוחמר, שכן אז תוכלו לפנות בתביעה להחמרת מצב. לאחר שעבר הנפגע את השלב הזה, והתאונה הוכרה על-ידי ביטוח לאומי כתאונת עבודה, תוכלו לפנות לביטוח לאומי בתביעה לקביעת דרגת נכותכם.

תאונת אופניים ותאונת עבודה – ניתן לקבל פיצוי !

רבים בישראל עושים את דרכם לעבודה וחזרה לביתם בעזרת אופניים. כאשר מתרחשת תאונת אופניים במהלך נסיעה זו, זכאים הנפגעים להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי כנפגעי עבודה.

תאונה בדרך מהבית לעבודה או מהעבודה הביתה הינה תאונת עבודה לכל דבר! שימו לב, כי התביעה במסגרת הביטוח הלאומי הינה בנוסף לכל תביעה אפשרית (אם במסגרת תביעה כנגד חברת ביטוח שביטחה את הרוכב בפוליסת תאונות אישיות וככל שמדובר בתאונת דרכים כנגד חברת ביטוח של הרכב הפוגע).

יש לכם ילדים שסובלים מאלרגיות קשות ו/או מהפרעות קשב וריכוז? מגיע להם קצבת נכות מהמוסד לביטוח לאומי!

ילדים אשר סובלים מאלרגיות קשות וילדים אשר סובלים מהפרעות קשב וריכוז זכאים לקבל קצבת נכות מביטוח לאומי.

אילו מקרים זכאים לקצבת נכות לילדים?

  • ילד שסובל מאלרגיה קשה למוצרי חלב עם סכנת חיים ובעיות בריאות, עשוי להיות זכאי לסיוע מלא לעומת ילד שסובל מאלרגיה בינונית שעשוי להיות זכאי לקצבה חלקית.
  • ילד שסובל מבעיות נפשיות קשות וכן חרדות ממקומות סגורים, ועקב בעיותיו זקוק להשגחה על מנת שלא יפגע בעצמו או באחרים, יכול להיות זכאי לקצבה.
  • ילדים חולי סוכרת שזקוקים להשגחה וטיפולים רפואיים זכאים לקבל קצבה.
  • ילדים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז עם בעיות קשות זכאים לקצבה.

בשנת 2013 הורחב החוק באופן בו הורים לילדים הסובלים מבעיות של אלרגיות קשות וכן לילדים בעלי הפרעת קשב יהיו זכאים לקצבה, אשר תקל על עלויות הטיפול בילד. השינוי קבע, כי גם ילדים שסובלים מאלרגיות עם סכנה לחייהם, ילדים בעלי הפרעות קשב עם סממנים נפשיים קשים, ילדים שסובלים סכרת נעורים שגורמת פרכוסים עייפות וחולשות ובעיות נפשיות יכנסו למעגל הזכאים.

המוסד לביטוח לאומי מעניק להורים לילדים אשר סובלים מבעיות רפואיות סיוע כספי – קצבה חודשית בסכום של עד 2,200 ₪ מידי חודש.